اصطلاحات آجرکاری
10
خرداد

مزایای بکارگیری آجر نما نسوز

در این مقاله از گروه آرتا قصد داریم تا در مورد مزایای استفاده از آجر نما نسوز با شما صحبت کنیم

آجر و آجر نما نسوز باعث کاهش مصرف سوختهای فسیلی می گردند تحقیقات جدید نشان می دهند که جرم و ضخامت دیواره ها یکی از اجزاء ضروری در صرفه جویی انرژی در سيستم طراحي معماري غيرفعال (Passive) ساختمان است. آجر و آجر نسوز نما همان چیزی است که معماران از آن تحت عنوان “جرم با درجه حرارتی بالا” نام می برند، که به تثبیت تغییرات دما در ساختمان کمک شایانی می کند.

 آجر و آجر نما نسوز باعث کاهش مصرف سوختهای فسیلی می گردند

تحقیقات جدید نشان می دهند که جرم و ضخامت دیواره ها یکی از اجزاء ضروری در صرفه جویی انرژی در سيستم طراحي معماري غيرفعال (Passive) ساختمان است. آجر و آجر نسوز نما همان چیزی است که معماران از آن تحت عنوان “جرم با درجه حرارتی بالا” نام می برند، که به تثبیت تغییرات دما در ساختمان کمک شایانی می کند. هنگامی که آجر و آجرنسوز با دیگر عوامل سیستم طراحی معماری غیر فعال یعنی جهت گیری ساختمان، تهویه و عایق سازی همراه می شود وابستگی به گرمایش و سرمایش مصنوعی کاهش یافته و مصرف انرژی را پایین می آورند.
آجر نما نسوز دارای ماندگاری بسیار زیادی است.

آجر نسوز ساخته شده از مواد معدنی با فرمولاسیون دقیق، منابع فراوان و در دسترس محلی و منطقه ای و چرخه عمر طولانی مدت آجرنسوز از مزایای حال حاضر زیست محیطی و حوزه سلامت می باشند. آجرنسوز بادوام بوده، قابلیت استفاده مجدد را دارد و همچنین بدون آلاینده بوده و به طور طبیعی مقاوم به آفات و آتش می باشد. از اینرو آجر و آجر نسوز برای زندگی کردن مطمئن هستند، و آن را به عنوان انتخاب اصلی در طراحی ساختمانهای مسکونی اقتصادی و قابل اعتماد بدل کرده است.

هزینه نگهداری نمای آجر نسوز بسیار پایین است.

آجرنسوز به رنگ آمیزی یا سایر روش های لازم برای حفظ و تداوم زیبایی شناسی و افزایش طول عمر نمای ساختمان نیازی ندارد. نمای این گونه ساختمان ها از این جهت نمای ماندگار نامیده می شوند که حتی پس از گذشت ۵۰ سال هنوز هم مستحکم، قابل اعتماد و بدون هزینه نگهداری هستند، که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان مورد نیاز برای نگهداری ساختمان در شرایط ایده آل، در مقایسه با دیگر مصالح می شود.
آجر و آجر نسوز در جهت بهینه سازی مصرف انرژی می باشند.

برای انرژی بهینه گرمایشی در زمستان و سرمایشی در تابستان، آجر به طور کامل با سیستم طراحی ساختمان غیرفعال در جهت استفاده موثر از منابع طبیعی و دردسترس انرژی ترکیب می شود. تراکم فشرده طبیعی و ویژگی های عایق بندی حرارتی آجر نما نسوز به دلیل فرمولاسیون دقیق مواد سازنده آن، درجه حرارت ساختمان را متعادل کرده و میزان مصرف انرژی را به منظور ایجاد راحتی و نیز صرفه جویی در هزینه ها در تمام طول سال کاهش می دهد.
آجر نما نسوز رنگارنگ بوده و دارای تنوع الهام بخش است.

برای طراحی و بکارگیری رنگ بندی های خلاقانه در نمای ساختمان، تنها می توانید به آجر نسوز فکرکنید. آجرهای نسوز با رنگ بندی بسیار متنوع از رنگ های شکلاتی غنی تا تن های قرمز باشکوه و پرتغالی، تن های مختلف خاکستری تا مشکی و یا ته رنگ طلایی و رنگ های طبیعی آجری، کنتراست رنگی چشمگیر و ماندگاری را فراهم می کند که برای تمامی شرایط مناسب می باشند.

آجر و آجر نما نسوز کاملاً قابل اعتماد هستند.

به عنوان یکی از پرطرفدارین مصالح در جهان و منبعی قابل اعتماد از مصالح پایدار ساختمانی ، آجرنسوز نما به جهت استحکام بسیار زیاد و پتانسیل سرمایه گذاری مطمئن مشهور است. ساختار با کیفیت، نظم آرامش بخش و ظاهر جذاب و همیشگی یک ساختمان با نمای آجر نسوز، این ساختمان را برای خانواده شما و برای نسل های آینده این خانواده حفظ خواهد کرد

براق شدن و جلا دهنده آجرنما در نما استفاده می شود و قدرت ضد آب بودن کمتری نسبت به نانو داردکه پس از پایان کارو شستن نما به وسیله سرکه سفید و پاک کردن املاح اب وسیمان روی آجر و بعد از بندکشی و خشک شدن انجام می شود.

 آجر نما نسوز در برابر کلیه شرایط آب و هوایی کاملاً مقاوم است.

مهمترین ویژگی یک ساختمان با نمای آجر نسوز، توانایی آن در مقاومت در برابر زمان، حتی در شرایط شدید اقلیمی است. نقاشی کردن، درزگیری و یا دیگر هزینه های بالا را فراموش کنید زیرا آجرنسوز کاملاً در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم می باشد و عملاً بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری، عملکرد بدون عیب و نقص آن برای یک عمر به درازا خواهد کشید.

سبک و طراحی معماری با استفاده از آجر نما نسوز بسیار متنوع است.

آجر نما نسوز سبک خاصی را به هر نوع ساختمانی اضافه می کند. رنگ های طبیعی و بافت های متنوع آن شما را قادر می سازد تا کنتراست شدید در نماهای چشمگیر و یا تنهای رنگی خنثی تردر طراحی سنتی ایجاد نمایید از اینرو امکان بکارگیری آن در طراحی معماری مدرن و نیز طراحی معماری کلاسیک کاملاً امکان پذیر است.